Przedstawiamy prelegentów kongresu

Małgorzata Jarosińska - Jedynak
Minister Funduszy i Polityki Regionalnej
Małgorzata Jarosińska - Jedynak
Minister Funduszy i Polityki Regionalnej
Małgorzata Jarosińska - Jedynak
Minister Funduszy i Polityki Regionalnej
Małgorzata Jarosińska-Jedynak 29 października 2020 r. została powołana na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. Od 26 października 2020 r. pełni również funkcję Pełnomocnika Rządu do spraw przygotowania Światowego Forum Miejskiego w Katowicach w 2022 r. Od 29 listopada 2018 r. do 15 listopada 2019 r. podsekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. Od 15 listopada 2019 r. do 6 października 2020 r. pełniła funkcję ministra funduszy i polityki regionalnej.
Wiceminister Jarosińska-Jedynak od początku swojej kariery związana jest z samorządem. Przez kilkanaście lat zajmowała się funduszami unijnymi, rozwojem regionalnym i wsparciem przedsiębiorczości. Pracowała w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego, gdzie przeszła wszystkie szczeble – od inspektora do dyrektora Departamentu Wspierania Przedsiębiorczości. Wcześniej pracowała w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim i Urzędzie Gminy i Miasta Tyczyn.
Jest absolwentką Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Rzeszowskiej, gdzie uzyskała dyplom magistra inżyniera w specjalności inżynieria komunalna. Ukończyła też Studia podyplomowe z zakresu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy na tej samej uczelni.

Paweł Wdówik
Minister Rodziny i Polityki Społecznej
Paweł Wdówik
Minister Rodziny i Polityki Społecznej
Paweł Wdówik
Minister Rodziny i Polityki Społecznej
Jest absolwentem Ośrodka dla Dzieci Niewidomych w Laskach oraz Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.
Twórca systemu wsparcia dla osób niepełnosprawnych na Uniwersytecie Warszawskim.
Od 1997 r. kierownik Biura ds. Osób Niepełnosprawnych na UW.
W latach 1993-2003 -
wykładowca na Akademii Pedagogiki Specjalnej, w latach 2001-2010 - Pracował także jako redaktor
Katolickiego Radia Józef.
Pasjonat amerykańskiej ustawy Americans with Disabilities act; od wielu lat aktywnie działający na rzecz równych praw osób z niepełnosprawnością w Polsce. Od 2010 członek komisji ekspertów ds. Osób Niepełnosprawnych przy Rzeczniku Praw Obywatelskich.

Ewa Leniart
Wojewoda Podkarpacki
Ewa Leniart
Wojewoda Podkarpacki
Ewa Leniart
Wojewoda Podkarpacki
Ewa Leniart urodziła się w 1976 r. w Dylągówce w województwie podkarpackim. W latach 1995–2000 studiowała na Wydziale Prawa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (filia w Rzeszowie), gdzie uzyskała tytuł magistra prawa.
W latach 2002–2005 była kierownikiem Referatu Prawno-Organizacyjnego w Oddziale Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie. Od grudnia 2005 r. do stycznia 2007 r. była koordynatorem, a następnie dyrektorem Gabinetu Wojewody w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie.
Od 1 lutego 2007 r. do 8 grudnia 2015 r. pełniła funkcję dyrektora Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie. W lutym 2014 r. uzyskała stopień doktora nauk prawnych. W latach 2015 – 2019 była Wojewodą Podkarpackim.
W ostatnich wyborach parlamentarnych została wybrana na Posła RP IX kadencji.
Z dniem 13 stycznia 2020 r. premier Mateusz Morawiecki ponownie powołał ją na stanowisko Wojewody Podkarpackiego.

Stanisław Kruczek
Członek zarządu Województwa Podkarpackiego
Stanisław Kruczek
Członek zarządu Województwa Podkarpackiego
Stanisław Kruczek
Członek zarządu Województwa Podkarpackiego
Komisje sejmikowe | Członek Komisji Ochrony Zdrowia, Polityki Prorodzinnej i Społecznej, Członek Komisji Rozwoju Regionalnego Członek Komisji Rolnictwa, Rozwoju Obszarów Wiejskich i Ochrony Środowiska Sejmiku Województwa Podkarpackiego |
Funkcje w Sejmiku Województwa Podkarpackiego | Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego od 2014 roku do teraz, Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego V i VI kadencji, Członek Klubu Radnych PiS Sejmiku Województwa Podkarpackiego |
Wykształcenie | Wyższe – Inżynier Elektryk - Politechnika Rzeszowska Studia Podyplomowe– Zarządzanie Sieciami Telekomunikacyjnymi - Instytut Łączności w Warszawie Posiada uprawnienia budowlane w telekomunikacji |
Praca zawodowa | 1991-1992 Projektant – Kierownik Pracowni Projektowej – Łączbud Sp. zoo w Rzeszowie
1992-1998 – Główny Inżynier Sieci – Spółdzielnia Telekomunikacyjna OST w Tyczynie 1998-2014-Prezes Spółdzielnia Telekomunikacyjna OST w Tyczynie 2014-do teraz – Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, Radny Województwa Podkarpackiego |
Inna działalność | Samorządowiec od 1990 roku. W latach 1990-1998 był radnym pierwszej i drugiej kadencji oraz przewodniczącym pierwszej demokratycznie wybranej w 1990 roku Rady Miejskiej w Błażowej. Radny Powiatu Rzeszowskiego III i IV kadencji w latach 2006-2014, gdzie przewodniczył Komisji Spraw Gospodarczych i Transportu, Komisji Budżetowej oraz był członkiem Rady Społecznej największego w regionie SP ZOZ nr 2 w Rzeszowie, Wieloletni Prezes LKS Błażowianka |
Życie prywatne | Od 1988 roku w związku małżeńskim z Wiolettą, sześcioro dzieci. Aktywnie spędza wolny czas wraz z rodziną. Pasjonuje się Piłką Nożną, kibicując Błażowiance i wszystkim drużynom z Podkarpacia |

Krzysztof Michałkiewicz
Prezes zarządu PFRON
Krzysztof Michałkiewicz
Prezes zarządu PFRON
Krzysztof Michałkiewicz
Prezes zarządu PFRON
Krzysztof Michałkiewicz urodził się 26 września 1953 r. w Obornikach Śląskich. Ukończył studia socjologiczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W 1979 r. rozpoczął pracę jako socjolog w Zakładzie Remontowym Energetyki w Lublinie (1979-1981).
W 1980 r. wstąpił do NSZZ „Solidarność". W 1981 r. pracował w zarządzie Regionu NSZZ „Solidarność" w Lublinie, był redaktorem Biuletynu Informacyjnego. Za udział w strajku WSK Świdnik został aresztowany i skazany na karę 2,5 roku pozbawienia wolności. W latach 1982-1983 przebywał w zakładach karnych w Lublinie, Łodzi, Łęczycy i Hrubieszowie. W 1983 r. w trakcie przerwy w odbywaniu kary więzienia otrzymał paszport z prawem jednokrotnego przekroczenia granicy polskiej. Wspólnie z rodziną wyjechał do Australii, gdzie przez organizacje polonijne wspierał opozycję w kraju. Jako człowiek „Solidarności" współorganizował w stolicy Australii, historyczne wybory do Sejmu i Senatu 4 czerwca 1989 roku.
Po powrocie do kraju w 1992 r. został kierownikiem Rejonowego Urzędu Pracy w Lublinie. W latach 1992-1998 sprawował funkcję dyrektora Wojewódzkiego Zespołu Pomocy Społecznej, a w latach 1999-2002 dyrektora Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Wojewódzkiego. W latach 2002-2003 był zastępcą dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, a w latach 2003-2004 dyrektorem Domu Pomocy Społecznej. Od 2004 r. pełnił funkcję zastępcy ds. społecznych prezydenta Lublina.
W wyborach parlamentarnych z 2005 r. został wybrany z listy Prawa i Sprawiedliwości na posła V kadencji w okręgu lubelskim. Od 31 października 2005 r. do 5 maja 2006 r. sprawował urząd ministra pracy i polityki społecznej w rządzie Prawa i Sprawiedliwości.
W wyborach w 2007 r. po raz drugi uzyskał mandat poselski, zaś w wyborach w 2011 r. i 2015 r. z powodzeniem ubiegał się o reelekcję.
W latach 2015-2019 był sekretarzem stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, pełnomocnikiem rządu ds. osób niepełnosprawnych oraz prezesem rady nadzorczej PFRON.
W trakcie kariery poselskiej był m.in. przewodniczącym podkomisji stałej do spraw pomocy społecznej oraz członkiem komisji polityki społecznej i rodziny. Pełnił funkcję wiceprzewodniczącego lubelskiego zespołu parlamentarnego oraz parlamentarnego zespołu ds. osób starszych. Był także członkiem parlamentarnego zespołu ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi.
Odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz licznymi wyróżnieniami za działania na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych.

Konrad Fijołek
Prezydent Miasta Rzeszowa
Konrad Fijołek
Prezydent Miasta Rzeszowa
Konrad Fijołek
Prezydent Miasta Rzeszowa
Konrad Fijołek urodził się w 1976 roku w Rzeszowie. Jest absolwentem IV Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Rzeszowie i Wydziału Socjologii Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie. W 2018 roku uzyskał tytuł Executive Master of Business Administration w Apsley Business School of London.
W latach 1998 – 2021 radny miasta Rzeszowa. W latach 2006–2010 przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa, a od 2010 roku wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa.
Od wielu lat tworzy liczne inicjatywy na rzecz mieszkańców. W 2015 r. powołał jeden z pierwszych ruchów miejskich w Rzeszowie – „Rzeszów Smart City”. Ruch stał się m.in. propagatorem wykorzystania nowoczesnych technologii w zarządzaniu miastem. Jest współautorem pionierskiego projektu Urban Lab, miejskiego laboratorium w centrum Rzeszowa. Miejsca otwartego dla ambitnych i kreatywnych ludzi, którzy chcą wpływać na jakość życia w mieście. Pomaga w tym zespół naukowców, osób z organizacji pozarządowych oraz biznesu. Wszystko po to, by rozwiązywać lokalne problemy i ułatwiać życie miejscowej społeczności.
W dniu 13 czerwca 2021 roku wygrał w I turze przedterminowe wybory na Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Beata Drzazga
Prezes Betamed S.A. Centrum Medyczne
Beata Drzazga
Prezes Betamed S.A. Centrum Medyczne
Beata Drzazga
Prezes Betamed S.A. Centrum Medyczne
Założycielka i Prezes BetaMed SA – największej firmy medycznej w Polsce, świadczącej usługi opieki długoterminowej w domu pacjenta oraz w Clinice BetaMed w Chorzowie. Zatrudnia ponad 3 tys. osób, opiekuje się ponad 6 tys. pacjentów. Posiada 91 filii opieki domowej w 11 województwach w Polsce. Właściciel i Prezes firmy medycznej BetaMed International w Las Vegas.
Właścicielka DRZAZGA CLINIC – Kliniki Laseroterapii i Medycyny Estetycznej oferującej ekskluzywne zabiegi na twarz i ciało z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu.
Właścicielka ekskluzywnego salonu mody „DONO DA SCHEGGIA" w którym oferowane są najnowsze kolekcje ze światowych stolic mody m.in. Mediolanu, Londynu, Paryża czy Wiednia.
Ekspert w dziedzinie zarządzania służbą zdrowia. Prelegent wielu polskich i międzynarodowych konferencji ekonomicznych i medycznych. Uczestniczka misji gospodarczych m.in. w Nevadzie, Kalifornii, Peru, Chile, Chinach, Niemczech, Czechach, Francji.
Dziekan Wydziału Medycznego Uczelni GWSH w Katowicach. Laureatka blisko 200 prestiżowych nagród i wyróżnień przyznawanych zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej.
Swój sukces zawdzięcza pasji, samozaparciu, samodyscyplinie i miłości do ludzi. Jej życiowe motto brzmi: „Sukcesem jest odnosić sukcesy, ale zawsze pozostawać sobą".

Magdalena Florek
Dyrektor Personalny GK Specjał
Magdalena Florek
Dyrektor Personalny GK Specjał
Magdalena Florek
Dyrektor Personalny GK Specjał
Dyrektor Personalny GK Specjał, która zatrudnia ponad 6 tyś pracowników. Współpracuje z Fundacją Specjał, która udziela wsparcia i pomocy dla uzdolnionych dzieci z ubogich rodzin.
Absolwentka Uniwersytetu Rzeszowskiego na wydziale Prawa i Administracji, uczestniczka licznych certyfikowanych warsztatów. Członek Powiatowej Rady Rynku Pracy z ramienia organizacji Pracodawcy RP. Od ponad 25 lat związana z obszarem HR w dużych firmach z sektora FMCG. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu zasobami ludzkimi.
Uczestniczyła w wielu projektach wdrożeniowych usprawniających pracę i polepszających wyniki pracowników. Współpracuje w ramach GK Specjał z Uniwersytetem Przedsiębiorczości oferującym różnego rodzaju szkolenia on-line dla wszystkich grup pracowniczych podnoszących kwalifikacje oraz rozwój kompetencji pracowników.
W życiu zawodowym kieruje się mottem ”Menager jest silny siłą swojego zespołu”. Grupa ludzi jest dużo bardziej skuteczna od pojedynczych osób, a każdy pracownik jest bardzo ważnym ogniwem w organizacji. Wspólna droga trwa dłużej niż podróż w pojedynkę.

Jerzy Jęczmienionka
Dyrektor Regionalnego Ośrodka
Polityki Społecznej w Rzeszowie
Jerzy Jęczmienionka
Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie
Jerzy Jęczmienionka
Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie
Prawnik, radny Miasta Rzeszowa. Przewodniczący Komisji Porządku Publicznego i Współpracy z Samorządami Osiedlowymi. Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie.
Od ponad 20 lat związany z organizacjami pozarządowymi jako prezes Podkarpackiego Banku Żywności (w latach 2003- 2015). Sekretarz ZG PZG w Warszawie.
Specjalista z zakresu polityki społecznej, organizacji pozarządowych, kierownik i koordynator w zakresie realizacji projektów, organizacji szkoleń i warsztatów, zarządzania zasobami ludzkimi, koordynator działań z zakresu pomocy społecznej na terenie województwa podkarpackiego.

Rafał Kowalczyk
Prezes Fundacji OPTEA
Rafał Kowalczyk
Prezes Fundacji OPTEA
Rafał Kowalczyk
Prezes Fundacji OPTEA
Założyciel i Prezes Zarządu Fundacji Optea, Przewodniczący Rady Nadzorczej iPRACUJZDALNIE.pl Sp. z o. o. oraz OPTEA Sp. z o. o., prawnik.
Posiada wieloletnie doświadczenie w dużych firmach na stanowiskach dyrektorskich, w których był odpowiedzialny za działy sprzedaży, finansowe, marketingu, inwestycji i HR-u. Posiada umiejętność wdrażania i kontrolowania planów krótko - średnio – i długoterminowych, zarządzania dużymi zespołami ludzkimi i strategicznego zarządzania kapitałem ludzkim.
Główne osiągnięcia: tworzenie strategii firm i określanie misji przedsiębiorstwa, optymalizacja procesów biznesowych i ich wdrażanie, współtworzenie szkoleń i kursów dla działów HR-u przeprowadzonych przez najlepszych trenerów w Polsce, podejmowanie decyzji o kluczowym znaczeniu dla firm, wdrażanie nowych rozwiązań.
Autor wielu publikacji oraz panelista licznych konferencji na temat zatrudniania i rekrutacji osób niepełnosprawnych z otwartego rynku pracy. W swojej pracy jest ukierunkowany na budowanie dobrych relacji z ludźmi. Jako Absolwent Wydziału Prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Lublinie oraz studiów MBA wykorzystuje fachową wiedzę w budowaniu profesjonalnych relacji biznesowych.

Damian Liśkiewicz
Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych
Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania
z siedzibą w Rzeszowie
Damian Liśkiewicz
Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w
Rzeszowie
Damian Liśkiewicz
Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie
Pełnomocnik Rektora ds. Osób z Niepełnosprawnościami w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Kierownik Zakładu Wychowania Fizycznego i Sportu. Kierownik Biura ds. Osób z Niepełnosprawnościami WSIiZ. Magister wychowania fizycznego o specjalności rehabilitacja (Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Rzeszowie/Uniwersytet Rzeszowski, Wydział Wychowania Fizycznego). Członek Zarządu Środowiskowego Akademickiego Związku Sportowego na Podkarpaciu. Prezes Klubu Uczelnianego AZS WSIiZ. Członek Polskiego Stowarzyszenia Trenerów Tenisa. Członek Polskiego Stowarzyszenia Trenerów Narciarstwa. Otrzymał nagrodę Orła AZS oraz nagrodę zasłużonego dla AZS Podkarpacki Zarząd Środowiskowy. Instruktor pływania, siatkówki, narciarstwa, tenisa. Pilot wycieczek.

Aleksandra Łoboda
student Uniwersytetu Rzeszowskiego
Aleksandra Łoboda
student Uniwersytetu Rzeszowskiego
Aleksandra Łoboda
student Uniwersytetu Rzeszowskiego
Studentka V roku dietetyki na Uniwersytecie Rzeszowskim. Aktywnie uczestniczy w życiu uczelni angażując się w różne akcje. Pasjonatka gotowania i pływania. Od początku swoich studiów współpracuje z Biurem ds. Osób z Niepełnosprawnościami Uniwersytetu Rzeszowskiego, gdzie miała możliwość uczestnictwa w różnych kursach, szkoleniach, a także spotkaniach czy obozach integracyjno-szkoleniowych. Uważa, że BON to świetna inicjatywa, pozwalająca studentom z niepełnosprawnościami rozwijać się i powiększać możliwości.

Stanisław Mazur
Prezes Centrum Medycznego MEDYK
Stanisław Mazur
Prezes Centrum Medycznego MEDYK
Stanisław Mazur
Prezes Centrum Medycznego MEDYK
Dr Stanisław Mazur - lekarz medycyny, specjalista chorób wewnętrznych i kardiolog, stypendysta naukowy w Hamburgu oraz Filadelfii, autor kilku publikacji naukowych. Pionier inicjatyw prozdrowotnych. Inicjator działań społecznych, poświęconych edukacji prozdrowotnej oraz profilaktyce zdrowia. Prekursor prywatnej służby zdrowia w Rzeszowie.
Od ponad 33 lat wraz z rodziną prowadzi firmę Centrum Medyczne Medyk – pierwszy prywatny podmiot leczniczy na terenie miasta Rzeszowa, jedną z najszybciej rozwijających się sieci placówek medycznych w województwie podkarpackim. Obecnie Centrum Medyczne Medyk świadczy usługi medyczne dla ponad pół miliona pacjentów, 8000 firm oraz łącznie daje pracę ponad 1000 osobom. W ciągu kilkudziesięciu lat firma z jego inicjatywy zorganizowała tysiące spotkań edukacyjnych i akcji prozdrowotnych. W okresie pandemii COVID-19 stworzył setki miejsc umożliwiających mieszkańcom regionu zaszczepienie się jak i wykonanie testów, a także izolatoria dla chorych oraz medyków pracujących na oddziałach covidowych.
"Zasłużony dla Miasta Rzeszowa", laureat wielu nagród w tym nagrody Rzecznika Praw Pacjenta "Złoty Lider" w konkursie Ochrony Zdrowia 2019. W 2021 r. odebrał nagrodę PR Wings za komunikację i zarządzanie kryzysowe procesu szczepień.

Magdalena Mika
Fundacja OPTEA
Magdalena Mika
Fundacja OPTEA
Magdalena Mika
Fundacja OPTEA
Absolwentka prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego. Specjalistka ds. Marketingu w Fundacji Optea oraz przy współpracującym z Fundacją portalu pracy IPRACUJZDALNIE.PL. Aktywnie działająca w Biurze ds. Osób z Niepełnosprawnościami Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Trenująca pływanie w ramach Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. Promotorka profilaktyki zdrowia, współzałożycielka społeczności Klub Realizacji Marzeń, propagującej dbanie o zdrowie i rozwój osobisty. Od ponad roku buduje markę osobistą w mediach społecznościowych.
Laureatka brązowego paragrafu za udział w Lokalnym Konkursie Krasomówczym organizowanym w siedzibie Sądu Okręgowego w Rzeszowie.

Maria Pietrusza – Budzyńska
Prezes Fundacji Teatroterapia Lubelska
Maria Pietrusza – Budzyńska
Prezes Fundacji Teatroterapia Lubelska
Maria Pietrusza – Budzyńska
Prezes Fundacji Teatroterapia Lubelska
Pedagog i wieloletni reżyser Warsztatów Terapii Zajęciowej Teatroterapia. Prezes Fundacji Teatroterapia Lubelska, którą założyła w oparciu o pozytywne doświadczenia artystyczne, teatralne, terapeutyczne i społeczno- kulturotwórcze wyniesione z piętnastoletniej współpracy z Teatrem im. Juliusza Osterwy w Lublinie.
W 1991 roku rozpoczęła eksperyment pedagogiczny, oparty m.in. na poszukiwaniu własnych metod pracy i sposobów działania przez zastosowanie technik teatralnych w rehabilitacji osób z upośledzeniem umysłowym. Doprowadził on do powstania pierwszego w Polsce teatru ludzi niepełnosprawnych oraz ukształtowania w środowisku pedagogicznym i teatralnym różnorodnych kierunków, idei, programów i metod teatroterapii.

Łukasz Pelc
Dyrektor Działu IT i Komunikacji w Grupie AF
Łukasz Pelc
Dyrektor Działu IT i Komunikacji w Grupie AF
Łukasz Pelc
Dyrektor Działu IT i Komunikacji w Grupie AF
W Grupie AF pełni funkcję Dyrektora Działu IT i Komunikacji odpowidając za usługi: web content accessibility guidelines WCAG 2.1, e-learning platforms oraz digital accessibility audits. Kieruje też działaniami personal/employer branding. Specjalista w zakresie zarządzania projektami komunikacji cyfrowej krótko i długoterminowymi. W tym zakresie pracuje też dla spółki-córki Poland-IT Lab LCC w Stanach Zjednoczonych.
Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego i IT Business Management Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Współpracuje z Fundacją Biznes Bez Barier, w której wspiera dostępności cyfrowej dla instytucji publicznych zgodnie z ustawą o zapewnieniu dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami. Wspiera też działalność Fundatora, członka Rady Dostępności.

dr Henryk Pietrzak, prof. CH-SGM
Pełnomocnik Rektora Collegium Humanum
Doradca Ministra Edukacji i Nauki
dr Henryk Pietrzak, prof. CH-SGM
Pełnomocnik Rektora Collegium Humanum Doradca Ministra Edukacji i Nauki
dr Henryk Pietrzak, prof. CH-SGM
Pełnomocnik Rektora Collegium Humanum Doradca Ministra Edukacji i Nauki
Pełnomocnik Rektora Szkoły Głównej Menedżerskiej Collegium Humanum w Warszawie ds. Interesariuszy Zewnętrznych. W 2020 r. uzyskał tytuł Profesora Szkoły Głównej Menedżerskiej Collegium Humanum w Warszawie. W 1999 odbył staż w Comenius University Departament of Psychology Bratysława i w Departament of Social and Biological Communication Slovak Academy of Sciences. Ukończył kurs na Członków Rad Nadzorczych Spółek Skarbu Państwa. Ukończył studia podyplomowe z zakresu zarządzania w oświacie oraz studia podyplomowe Executive Master of Business Administration w Wyższej Szkole Menedżerskiej i Apsley Business School-London. Promotor 58 prac magisterskich i 90 prac licencjackich z 33- letnim doświadczeniem w pracy edukacyjnej i w sferze kultury medialnej.
W latach 1994 – 1997 członek Rady Nadzorczej Polskiego Radia Rzeszów SA. W latach 2000 – 2002 Członek Zarządu Polskiego Radia Rzeszów SA ds. Marketingu. Od 2002 do 2006r. Prezes Polskiego Radia Rzeszów S.A. Od 2010 do 2011 r. Główny Specjalista w O/regionalny TVP w Rzeszowie. W latach 2011- 2016 Prezes Polskiego Radia Rzeszów S.A. Obecnie pełni funkcję Pełnomocnika Rektora SGM ds. Interesariuszy zewnętrznych oraz Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Rzeszowa. Wykładowca Uniwersytetu Trzeciego Wieku UR. Członek Polskiej Akademii Umiejętności. Ekspert Fundacji Bankowej im. Leopolda Kronenberga Banku Handlowego w Warszawie. Jest również Członkiem Rady Programowej OTV Rzeszów oraz Doradcą Ministra Nauki i Edukacji.
Laureat Nagrody Rektora WSP II stopnia, Srebrnego Krzyża Zasługi, Srebrnej Odznaki „Zasłużony dla Policji” oraz Srebrnej Odznaki „Zasłużony dla Służby Penitencjarnej”.

Michał Skóra
Nauczyciel akademicki
Uniwersytet Rzeszowski
Michał Skóra
Nauczyciel akademicki Uniwersytet Rzeszowski
Michał Skóra
Nauczyciel akademicki Uniwersytet Rzeszowski
mgr Michał Skóra – absolwent Wydziału Prawa i Administracja Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunkach: prawo oraz europeistyka. Asystent w Zakładzie Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Instytutu Nauk Prawnych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Autor kilkunastu publikacji naukowych z zakresu prawa pracy. Uczestnik międzynarodowych i krajowych konferencji naukowych. Odbył staże międzynarodowe, m. in. w ramach programu Erasmus + prowadził zajęcia na Universita Degli Studi del Sannio w Benevento (Włochy) oraz krajowe (Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego). Przygotowuje dysertację doktorską dotyczącą problematyki prawnych aspektów zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami.

Kamil Szymański
Prezes G2A Arena
Kamil Szymański
Prezes G2A Arena
Kamil Szymański
Prezes G2A Arena
Menager z międzynarodowym doświadczeniem. Obecnie pełni funkcję Prezesa G2A Arena - Centrum Wystawienniczo - Kongresowego Województwa Podkarpackiego oraz Prezesa Kongresu 60 Milionów – Globalnego Zjazdu Polonii. Zajmował stanowisko prokurenta i dyrektora ds. rozwoju biznesu w Arena Gdańsk Operator Sp. z o.o., zarządzającej Stadionem Energa w Gdańsku.
Jako wiceprezes ELSA Poland - Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa oraz ELSA International - European Law Students' Association w Brukseli, koordynował realizację licznych projektów w ponad 40 krajach. Był również odpowiedzialny za kontakty instytucjonalne z Radą Europy, UNESCO, UN ECOSOC, UNICTAL, WIPO, INTA, HRC.

Maciej Szymański
Dyrektor Państwowego Funduszu Rehabilitacji
Osób Niepełnosprawnych w Rzeszowie
Maciej Szymański
Dyrektor Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Rzeszowie
Maciej Szymański
Dyrektor Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Rzeszowie

Barbara Święch – Bober
Polskie Towarzystwo Wspierania Warsztatów
Terapii Zajęciowej „MOST”
Barbara Święch – Bober
Polskie Towarzystwo Wspierania Warsztatów Terapii Zajęciowej „MOST”
Barbara Święch – Bober
Polskie Towarzystwo Wspierania Warsztatów Terapii Zajęciowej „MOST”
Organizatorka wieczorów integracyjnych dla osób z niepełnosprawnościami oraz widowisk historycznych. Autorka licznych materiałów promujących Gminę Wielopole Skrzyńskie.
W 2012 r. odznaczona przez Ministra Sportu i Turystyki Odznaką Honorową za zasługi dla turystyki. Od 2011 r. jest kierownikiem Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim, gdzie stosuje innowacyjne metody terapii m. in. koloterapię i haloterapię. Od 2017 r. jest Prezesem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Wspierania Warsztatów Terapii Zajęciowej MOST, Aktualnie wspólnie z PTW WTZ MOST jest partnerem i współorganizatorem Festiwalu Osób Wyjątkowych z WDK w Rzeszowie.
Przedstawicielka Regionalnej Sieci Warsztatów Terapii Zajęciowej Województwa Podkarpackiego. Zaangażowana w pracę Podkarpackiego oraz Krajowego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej. Jest członkiem Krajowej Rady Konsultacyjnej do spraw osób niepełnosprawnych. Prywatnie – szczęśliwa żoną i matka 9-letniego syna.

dr hab. Iwona Tabaczek - Bejster,
Prof. UR
Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych
Uniwersytetu Rzeszowskiego
dr hab. Iwona Tabaczek - Bejster, Prof. UR
Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Rzeszowskiego
dr hab. Iwona Tabaczek - Bejster, Prof. UR
Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Rzeszowskiego
Profesor w Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego (Zakład Ratownictwa Medycznego); wcześniej pracowała w Zakładzie Sportów Wodnych i Zimowych UR, trener pływania kl. I, instruktor WOPR, instruktor narciarstwa, instruktor kajakarstwa, sternik motorowodny, ratownik kwalifikowanej pierwszej pomocy, instruktor fitness, członek Zarządu Rzeszowskiego WOPR. Od 2009 r. pracuje ze studentami z niepełnosprawnością, a od 2011 r. pełni funkcję Pełnomocnika Rektora ds. Osób z Niepełnosprawnościami Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Jest autorką i współautorką ponad osiemdziesięciu prac naukowych dotyczących tematyki działalności wodnych służb ratowniczych na świecie, WOPR, zagadnień sportów pływackich w Polsce oraz zagadnień związanych z niepełnosprawnością. Od lat propaguje konieczność pełnej integracji studentów z niepełnosprawnościami ze środowiskiem akademickim oraz poprzez jednostkę przez siebie kierowaną – Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami Uniwersytetu Rzeszowskiego – podejmuje działania związane ze stwarzaniem studentom i doktorantom, będącym osobami niepełnosprawnymi, warunków do pełnego udziału w procesie kształcenia.
Od 2017 r. współpracuje z Polskim Komitetem Paraolimpijskim i prowadzi sekcję pływacką dla osób z niepełnosprawnością. Kierowane przez nią Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych było wielokrotnie wyróżniane za swoją działalność, między innymi III miejscem podczas Ogólnopolskiej Gali Konkursu Lodołamacze 2021. Jest kierownikiem projektu ogłoszonego przez NCBiR – „Przyjazny nURt" – rozwój dostępności UR.

Roman Warkocz
Polska Grupa Bruno Tassi Sp. z o. o.
Roman Warkocz
Polska Grupa Bruno Tassi Sp. z o. o.
Roman Warkocz
Polska Grupa Bruno Tassi Sp. z o. o.
Facylitator, HR Business Partner, trener i mentor. Kierownik ds. Personalnych i Optymalizacji Procesów w Polskiej Grupie Bruno Tassi Sp. z o.o. oraz Starszy Konsultant w firmie Huberts Mozes & Partners.
Od ponad 20 lat jest związany z obszarem HR w firmach projektowych (przemysł ciężki, automotive, IT) i FMCG. Współpracuje z biznesem, 3 sektorem (fundacje, stowarzyszenia, związki zawodowe) i administracją. Inicjuje i realizuje wiele projektów rozwojowo-szkoleniowych (L&D), a także projekty związane z innowacyjnością. Facylituje pracę małych i dużych zespołów/grup z wykorzystaniem m.in. takich metod jak World Cafe i Open Space Technology. Prowadzi szkolenia z zakresu budowania efektywnych zespołów i polityki personalnej. Prelegent podczas konferencji HR oraz autor artykułów w prasie branżowej.
Szczególnie bliski jest mu temat odpowiedzialności w kontekście odpowiedzialności społecznej biznesu/organizacji (CSR) jak i w roli facylitatora.
Przedstawiamy prowadzących

Annamaria Kaliszczak
Dyplomowana Specjalistka ds. Zarządzania Rehabilitacją,
absolwentka
studiów na kierunku prawo i prawo kanoniczne.
Annamaria Kaliszczak
Dyplomowana Specjalistka ds. Zarządzania Rehabilitacją,
absolwentka
studiów na kierunku prawo i prawo kanoniczne.
Annamaria Kaliszczak
Dyplomowana Specjalistka ds. Zarządzania Rehabilitacją,
absolwentka
studiów na kierunku prawo i prawo kanoniczne.
Autorka publikacji dotyczących aktywizacji, rehabilitacji zawodowej i prawa pracy.
Trenerka i wykładowca szkoleniowy - współpracująca z fundacjami, stowarzyszeniami i firmami działającymi na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnościami.
Praktykowała jako prawnik w Wojewódzkim Zespole ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Krakowie, odbywała staże zawodowe w kancelariach adwokackich, Ministerstwie Sprawiedliwości oraz w parlamencie Europejskim w Brukseli.
Posiada szeroką wiedzę w zakresie współpracy, zatrudniania oraz inkluzji społecznej osób z niepełnosprawnością w Polsce.
Pasjonuje się tematyką procesów rekrutacyjnych ukierunkowanych na różnorodność.

Agata Pieniążek
prezes Rzeszowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci
Niepełnosprawnych
i Autystycznych „Solis Radius”
Agata Pieniążek
prezes Rzeszowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci
Niepełnosprawnych
i Autystycznych „Solis Radius”
Agata Pieniążek
prezes Rzeszowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci
Niepełnosprawnych
i Autystycznych „Solis Radius”
Certyfikowany diagnosta ADOS-2, ADIR, prezes Rzeszowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych i Autystycznych „Solis Radius”, która od 25 lat pracuje z osobami niepełnosprawnymi i autystycznymi, pedagog specjalny i naurologopeda.
Zapoczątkowała innowacyjny model terapii opartej na zachowaniu równowagi pomiędzy rolą rodzica a rolą specjalisty. Propaguje rzetelną wiedzę na temat autyzmu, tworzy wzorcowe - autorskie ośrodki edukacyjne, diagnostyczne i terapeutyczne. Wspiera prawnie i rzeczniczo Osoby z ASD i Ich Rodziny.